ZŠ Kamenický Šenov

Škola pro všechny

Dopravní soutěž
Ve středu 3. května proběhlo na dopravním hřišti v České Lípě oblastní kolo Dopravní soutěže. Naši školu reprezentovali žáci z 1. i 2. stupně. Soutěžili ve čtyřech disciplínách - v jízdě zručnosti, v jízdě podle dopravních předpisů, z testů dopravní výchovy a první pomoci. Starší žáci obsadili 3. místo, mladší žáci 5. místo. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Výuka v Plšíkově učebně
Plšíkova učebna v Krásné Lípě je místo, kde se děti seznámí s různými druhy zvířat, která žijí v oblasti Českého Švýcarska. Návštěva nás opravdu nadchla. V příjemném prostředí jsme si zahráli spoustu her a dověděli jsme se samé zajímavé informace. Už víme, co je mravkolev, echolokace, jak se stát úspěšnými pozorovateli přírody či jak se zachovat, pokud najdeme zraněné zvíře. Děkujeme 💗 , třída 3.B
Veselé zoubky
„Veselé zoubky“ je preventivní program, který byl tentokrát připraven pro děti z přípravky, 1. a 2. tříd. Program vedla dentální hygienistka Bc. Kristina Bergmanová. Zábavnou formou ukázala dětem správné postupy čištění zoubků, společně vybírali vhodné kartáčky na zuby a zubní pasty a děti sestavily jídelníček zdravých potravin, které našim zubům neškodí. Celá akce byla nejen poučná, ale i zábavná. Moc děkujeme!
Šenovská základka zářila na trojboji.
31. května se na atletickém ovále konal svátek sportu – trojboj žáků prvního stupně. Naši nadějní sportovci soutěžili ve skoku dalekém, běhu na 50 metrů a hodu míčkem. Ve vyčerpávajícím parnu na přímém slunci a obrovské konkurenci více než tří set mladých bojovníků se naši žáci opravdu neztratili. Tobiáš Šedivý – 1.místo, Osvald Jan – 2. místo, Osvald Tomáš – 3.místo, Tereza Šašková - 2 místo, Svobodová Mariam – 4. místo, Ondřej Moravec – 2. místo, Halamová Anežka – 3. místo. Všem moc blahopřejeme, ostatně, v mnoha případech šlo o vůbec první sportovní klání a reprezentaci školy v životě. Velký dík patří také všem učitelům a asistentkám z 1. stupně, kteří převzali roli trenérů a celému organizačnímu a pořadatelskému týmu ze ZŠ Šluknovská na Ladech. Nezbývá než dodat, že naše výprava se stala v České Lípě tou úplně neúspěšnější, oceněné čeká ještě těžší konkurence v rámci krajské soutěže v Turnově. Hodně štěstí!

Erasmus nezahálí ani mezi výjezdy do jiných zemí

Při úterním odpoledním vyučování gastronomie žáci z 9. tříd připravovali ovocné a zeleninové saláty. Kromě estetického vzhledu a chuti zjišťovali, jakou cestu k nám urazily suroviny, a snažili se o vyvážený poměr živin. Salát musel obsahovat bílkoviny, sacharidy i tuky.

Velmi chutný salát z místních surovin připravila Lenka Majorová z 9.B – jablíčko a mrkev ze zahrady, nakládaný celer, hrst vlašských ořechů a kulička vína na ozdobu.  Salát uspěl jak po stránce chuťové, tak díky bezkonkurenčně nejkratší vzdálenosti, kterou suroviny urazily.

Úžasně naaranžovaný a chutný ovocný salát připravila také Terka Javorková. Salát dostal název Červencový, protože v červenci by většina surovin byla z místních zdrojů. Uprostřed zimy ale čerstvé ovoce (kromě jablek) cestovalo z daleka. Maliny a jahody to měly jen pár tisíc kilometrů, dorazily k nám ze Španělska. Zato borůvky letěly přes půl zeměkoule z jihoamerického Chile. Lokálnost zachránil místní med a jogurt.

Zeleninové saláty byly také velice dobré, krásně naaranžované a zajímavě chutnaly. Všichni tak splnili zapeklité zadání a všichni degustátoři si skvěle pochutnali a ohodnotili soutěžící spravedlivými body.  Vítězové za odměnu obdrželi fungl novou vařečku!

Paní učitelce Štěpánkové děkujeme za organizaci.

         
         
   

 

Zástupce řed.    604 / 741 448       
Jídelna   488 / 881 624
MŠ Pískovec   487 / 767 465
MŠ Mistrovická   487 / 767 400
MŠ nám. Míru   487 / 868 966 
Úřední hodiny školy  
Po   13:00 - 15:00  
 St   13:00  - 15:00  
Zřizovatelem školy je  
Město Kamenický Šenov